8 przeszkód na Twojej drodze do szczęścia

Doceniasz drobnostki codzienności ciesząc się życiem, wiesz co jest dla Ciebie najważniejsze i konsekwentnie do tego dążysz? A może czujesz, że nie do końca żyjesz swoim życiem, na co dzień brakuje Ci sił i energii – jesteś przemęczona, poddajesz się napotykanym trudnością, a radość i poczucie szczęścia jest dla Ciebie czymś nieosiągalnym?

Poznaj 8 największych  przeszkód, które sprawiają, że poddajesz się życiowym trudnościom i tym samym najczęściej stoją one na Twojej drodze do szczęścia i codziennej radości życia.

1. W codziennym biegu gubisz to, co najważniejsze!

Ciągły bieg w codzienności powoduje brak uważności, który zabiera Ci radość, a w dłuższym czasie Twoje zdrowie doprowadza do katastrofy – choroby!. Zapominasz, co tak naprawdę jest dla Ciebie najważniejsze w życiu. Zaczynasz tracić, to co najważniejsze, szanse i możliwości w osiągnięciu tego, co to pragniesz najbardziej mieć. 

 2. Dźwigasz ciężki bagaż przeszłości!

Jeśli nie pożegnałaś się z przeszłością to ciągle będą do Ciebie powracały sprawy niezałatwione, które będą z Ciebie pobierały mnóstwo energii z Twojej studni psychoenergetycznej. Wybaczanie samej sobie i przebaczenie światu wszelkich ograniczeń jest niezbędnym krokiem jeśli chcesz żyć własnym życiem w poczuciu szczęścia. Kiedy zrozumiesz i zaakceptujesz to, na co nie masz wypływu to zaczniesz uwalniać się od przeszłości jednocześnie przywracając równowagę własnego ciału – całemu życiu. 

3. Nie dbasz o siebie!

Jeśli nie poświęcasz czasu dla siebie dbając o swoją równowagę w życiu to nie osiągniesz w życiu sukcesów. Dlaczego? Dbanie o siebie sprawia, że inni także i świat dbają o Ciebie.  Oczywiste! Jak najprościej możesz zadbać o siebie? Zacznij zmianę od podstaw, budowy małych-wielkich nawyków adekwatnych do Twojego obecnego życia i zasobów jakimi dysponujesz. Zdrowy sen, świadoma dieta, zdrowe słodycze, ulubione aktywności, odpoczynek, radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami to fundamenty Twojego zdrowszego stylu życia. W ich tworzeniu pomoże Ci  budowa małymi krokami nowych nawyków.

 Już teraz zacznij dokonywać w swoim życiu wzmacniających wyborów eliminując czynności, które pobierają z Ciebie energię! Pogawędka z koleżanką o tym, jak polityka i życie jest niesprawiedliwe, a może spacer do lasu czy przejażdżka rowerowa? Co sprawi Ci więcej przyjemności dbając o Twoje zdrowie? Wybór należy tylko do Ciebie!

4. Nie doceniasz siebie i to, co masz!

Nie rozwiniesz swojego życia na wyższy poziom spełniając upragnione cele jeśli nie docenisz samej siebie i tego, co masz. Energia podąża tam gdzie kierujesz uwagę i zawsze otrzymasz to na czym się koncentrujesz. Jeśli nie szanujesz samej siebie, nie masz tej wewnętrznej miłości i akceptacji to świat odpowie Ci tym co wysyłasz – niepowodzeniami. Wdzięczność to na naturalny antydepresant. Efekty codziennego praktykowania wdzięczności mogą być tak samo duże, jak podczas zażywania leków przeciwdepresyjnych! Systematyczna praktyka wdzięczności dosłownie zmienia nasz mózg tworząc nowe ścieżki neuronalne i nastawiania nas do wychwytywania większej ilości pozytywów z rzeczywistości. Pomaga nam cieszyć się życiem w zgodzie z poczuciem celu.  

  1. Nie przyjmujesz trudności jako wyzwań!

Kiedy widzisz wszystko w czarnych barwach, zmienia się Twoje zachowanie, jednocześnie nie masz siły do działania i zaburzasz swoją równowagę życiową. Wszystkie trudności, które Cię spotykają zależą od czynników zewnętrznych – nagłych niesprzyjających zdarzeń oraz przede wszystkim od Twojego sposobu postrzegania rzeczywistości i zaistniałych zdarzeń. Nawet najbardziej bolące doświadczenia można przekuć w dobrą i rozwijającą naukę. Kluczem jest to abyś traktowała je jak wezwanie do działania, które zawsze podniesie jakość Twojego życia.

  1. Brakuje Ci konsekwencji w realizacji celów!

W każdy nowy rok planujesz miesięczne cele, które pragniesz osiągnąć. Wówczas czułej pełnię radości, szczęścia, masz olbrzymie siły do ich realizacji. Mówisz sobie, że tym razem na pewno się uda.  I nagle jak to w życiu, zderzasz się z rzeczywistością, która przyniosła Ci przeszkody w ich realizacji. Poddajesz się już za pierwszym razem i odpuszczasz chowając do szafy coraz głębiej własne marzenia. Twoja systematyczność i konsekwencja „idzie w las”, a Ty sama stwierdzasz, że i tak już masz dużo spraw na głowie i nie masz czasu na pokonywanie nowych wyzwań. Moja droga zapamiętaj – każda trudność to informacja, że jesteś bardzo blisko tego, o czym marzysz – to szept Twojej duszy prowadzący do upragnionego życia. Konsekwencja jest  cnotą ludzi, którzy osiągają największe życiowe sukcesy. 

  1. Twoją dobrą energię wysysają wampiry energetyczne!

Toksyczni ludzie tzw. wampiry energetyczne to jedne z największych ograniczeń blokujących Cię do radości, szczęścia, marzeń. Ważne jest to, abyś miała świadomość, kto jest nim jest w Twoim otoczeniu, a może Ty sama masz skłonności do przyjmowania roli ofiary i wysysasz z siebie negatywną energię? Jak? Cięgle narzekasz na zło całego świata, jesteś niezadowolona z samej siebie i tego, co masz, doświadczasz poczucia winy, urazy, lubisz się wywyższać. Jeśli nawet tak jest to możesz popracować nad tym, aby przestać „rozsiewać” tę negatywną energię. Staw temu  czoła rozpoznając sytuacje w których przejmujesz rolę wampira, uwolnij się także od toksycznych ludzi, którzy Cię otaczają. Oczyść własne wnętrze i swoje otoczenie! 

  1. Nie wierzysz, że szczęście jest dla Ciebie!

Wmawiano Ci w przeszłości, że szczęście jest czymś nieosiągalnym, albo należy na nie ciężko zapracować. To największe negatywne przekonania, które sprawiają, że nie potrafisz cieszyć się życiem. Jak je zmienić? Nie jest to łatwa droga, ale możliwa do przejścia. Zacznij od wzmacniających myśli, iż szczęście, radość, spełnianie własnych marzeń są dla Ciebie. Doceniaj każdy dzień i to, co Cię w nim spotyka, sprawiaj sobie najmniejsze prezenty, które dają Ci przyjemność.  Każdego ranka zdawaj sobie pytanie: Jak możesz Cię dzisiaj uszczęśliwić?.

Jak pokonać największe przeszkody na Twojej drodze do szczęścia? 

Co zrobić, aby nie poddawać życiowym trudnościom?

Zbuduj własną ♥ STUDNIĘ WDZIĘCZNOŚCI ♥ dzięki której raz na zawsze porzucisz bagaż zbędnych doświadczeń z przeszłości otwierając się na to, czego najmocniej pragniesz. Sięgnij po tą magiczną studnię tutaj 

Jak to jest możliwe?

Poznasz źródła swoim największych ograniczeń, a  następnie skutecznie przemienić je w siłę do działania.

Podsumowując… 

Za każdą trudnością, która spotyka Cię ukryty jest prezent, który tylko „musisz” otworzyć przepracowując „coś” co domaga się  w Twoim życiu. Praca nad jej „pokonaniem” – rozwiązaniem zawsze zadba o Twoją miłość do samej siebie tym samym o Twoje zdrowie.  Odkryje Ci, co tak naprawdę jest dla Ciebie najważniejsze i oczywiście wzmocni poczucie szczęścia i codziennej radości 

Pamiętaj moje dogra świadomość jest pierwszym krokiem ku zmianie, a działanie drugim – najskuteczniejszym sposobem przemiany największych marzeń w rzeczywistość. 
Jeśli uważasz, że ten artykuł jest wartościowy to proszę uprzejmie komentarz 🙂
Będę Ci bardzo wdzięczna 😉

Monika Bulik

Psychodietetyczka 

Coach zdrowia odchudzanie & wrażliwe  jelita 

Joginka, zielarka, fitoterapeutka 

Autorka Bieszczadzkiego Herbarium 

Polub mój profil na Instagramie 

Write a comment