Zdrowszy styl życia dla jelit i trawienia

Spojrzenie na dietę, sen, styl życia, myśli i przekonania, emocje i stres to początek drogi, od której zaczyna się przemiana życia ku zdrowiu. Kolejnym krokiem jest wejście na wyższy poziom – głębokiego wypoczynku. Tylko połączenie zdrowego stylu życia z odpowiednim odpoczynkiem daje długofalowe rozwiązania – odzyskanie równowagi we wszystkich płaszczyznach codzienności jednocześnie dbając o ciało, umysł, a nawet duszę ♥

Istnie duże prawdopodobieństwo, że jako kobieta żyjąca we współczesnym świecie czujesz się mocno wyczerpana.
Stres zaczyna paraliżować Twoje ciało ukazując się wewnętrznie i zewnętrznie w postaci dolegliwości układu pokarmowego.
Nie regenerujesz się podczas snu, nie masz czasu dla siebie, nie masz czasu na odpoczynek. Znam to doskonale! 
W takim kole przemęczenia, w którym wydalało mi się, że jest wszystko w „porządku” trwałam kilkanaście lat. Doświadczyłam jednak głębokiego oświecenia i  przebudzenia odbudowując zdrowszyy i wypoczęty styl życia. Uwierz mi jest to możliwe, nawet jeśli wydaje Ci się, że jesteś na największym zakręcie w swoim życiu. Nie ma rzeczy niemożliwych jeśli czegoś bardzo się pragnie i jest się otwartym na zmianę. Nawet dolegliwości czy choroby, które odbierają Ci siły i chęć życia mogą stać się mniejsze, a z czasem zostać wyleczone. Jestem na to żywym przykładem, poznaj mnie bliżej TUTAJ
Wszystkie Twoje aktualne problemy zdrowotne – psychiczne, fizyczne, emocjonalne to sygnały ostrzegawcze, że nadszedł czas aby się zatrzymać i zadbać o siebie i swoje zdrowie holistycznie.

Dlaczego odpoczynek jest tak ważny?

Być może jesteś osobą która świadomie się odżywia, wysypia, pracuje robiąc to, co lubi, ma kochającą rodzinę, uprawia ulubione aktywności. To wszystko dodaje Ci energię, jednak stawiając czoła wyzwaniom codzienności, co jakiś czas czujesz się wyczerpana. Dlaczego tak się dzieje? Dieta, aktywność, praca pasja rodzina są ważne, ale bez zwolnienia tempa w żuciu, czasu dla siebie i wypoczynku nie odzyskasz poczucia głębokiego spokoju i głębokiej regeneracji. Wypoczętej kobiecie jest łatwiej odbudować zdrowsze życie. Łatwiej zadbać o równowagę jelit, trawienia, zrzucić zbędne kilogramy budując nawyki zdrowego odżywiania, łatwiej odzyskać miłość do samej siebie, łatwiej pokonywać ograniczenia, przemieniać trudności w osiągnięciu upragnionych celów.

Pomagam kobietom w oparciu o mojego autorstwa programy przemiany zdrowszego stylu życia, które stanowią proces dochodzenia do równowagi układu trawienia ze szczególną troską o jelita.

Równowaga trawienia oznacza równowagę całego życia! Zatem dbając o jelita zadbasz o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Moje holistyczne działanie ku przywróceniu równowagi trawieniu,
odbudowie zdrowszego i wypoczętego stylu życia:

Psychodietetyka

Jeśli ciągle się odchudzasz, doskwierają Ci dolegliwości jelitowe, nie radzisz sobie ze stresem, a zły dzień, negatywne emocje i trudności codzienności rekompensujesz sobie słodyczami i podjadaniem to podejście oparte o psychodietetykę  pomoże Ci w rozwiązaniu tychże trudności.  Zrozumiesz i przepracujesz największe ograniczenia w dążeniu do upragnionego celu – wymarzonej sylwetki, świadomego odżywiania – zdrowszych jelit i  zdrowszego życia. Raz na zawsze porzucisz bagaż zbędnych doświadczeń z przeszłości, nauczysz się kochać siebie od nowa, stare uzależniające nawyki zastąpisz nowymi. Zaczniesz budować i podążać własną drogą ku poznaniu siebie i swoich najgłębszych potrzeb.

Raz na zawsze przestaniesz się odchudzać, zadbasz o wrażliwe jelita i porzucisz bagaż  doświadczeń z przeszłości.

Coaching zdrowia

Podążając własną drogą – w zgodzie z tym, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu, wyznaczając mniejsze i większe cele i realizując realny plan działania – dostosowanych do Twoich możliwości  – to wszystko sprawia, iż stres i napięcie, zacznie znikać. 

Wiedząc, że sukces osiąga się pomimo błędów, i tym samym koncentrując się na pozytywach zaczniesz dostrzegać szanse i możliwości jakie daje Ci codzienność. Doceniając małe codzienne kroki, budując małe-wielkie nawyki, zmieniając sposób mówienia do samej siebie, zaczniesz budować solidne fundamenty świadomego i zdrowszego życia.  

Małymi krokami zbudujesz trwałe małe-nawyki odbudujecie Twój zdrowszy styl życia.

Joga relaksacyjna

Główne źródło powstawania dolegliwości i chorób układu pokarmowego to stres wynikający z biegu życia. Relaksacja to złoty środek na równoważenie stresu – cudowne narzędzie naprawcze, które pomoże Ci  skutecznie zwolnić  tempo życia. Dzięki niemu – dosłownie – nauczysz się świadomie i głęboko odpoczywać.

Yin joga, joga nidra, joga restoratywna to najspokojniejsze treningi głębokiego odpoczynku. Skutecznie reaktywuję reakcję relaksacyjną, poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego i hormonalnego, wspierają regenerację i naprawę komórek, a także zmniejszają lęk i poprawiają samopoczucie. Wzorcowo wyciszają nadmiernie podbudzone układy nerwowy i trawienny.

Dzięki tej praktyce stworzysz własną oazę, która wyrwie Cię z błędnego koła zmęczenia popychając w kierunku odpoczynku aby żyć pełną życia!

Praca z ciałem w formie spokojnych treningów – na zimnych mięśniach – skutecznie zrelaksuje Twoje przemęczone ciało, wyciszy nerwy. Uświadomi Ci potrzeby płynące z ciała oraz procesy zachodzące w głowie. Skutecznie pomaga w łagodniejszym przepracowaniu tego, co trudniejsze.

Długofalowa świadoma praktyka jogi relaksacyjnej wspiera holistyczne odbudowę zdrowszego i wypoczętego życia.

Zatrzymasz się w biegu codzienności ucząc się świadomego odpoczynku.

Odpoczynek jest zawsze pierwszym krokiem do dobrostanu. Ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia i snu, a dla kobiet jest szansą na odnowienie kontaktu z głębokimi pragnieniami, regulację naturalnych cykli oraz pozbycie się fizycznego wyczerpania ♥

Naturalna profilaktyka

Pokażę Ci jak żyć w zgodzie z naturą i jej 4 porami roku wzmacniając codzienną harmonię ciała i umysłu. Pomogę Cię odbudować zdrową relację z jedzeniem i dokonywać zdrowszych wyborów żywieniowych zapraszając naturę do swojej codzienności. Dowiesz się czym jest żywność organiczna i funkcjonalna, jak jeść zgodnie z naturalnym rytmem dnia, porami roku i zegarem dobowej aktywności narządów. Zainspiruję Cię jak w prosty sposób możesz tworzyć Domową Apteczkę Zdrowia wykorzystując łatwo dostępne surowce roślinne. Poznasz  zdrowe zmienniki słodyczy, których spożywanie stanie się Twoją przyjemnością. Stworzenie wspierającej przestrzeni, samodzielne przygotowywanie posiłków, przetwarzanie żywności, własne zdrowe słodycze, rytuał słodkiej chwili relaksu wzmocnią Twoją zdrową relację z jedzeniem.

Otrzymasz od mnie bazę wiedzy nt. ziołowej profilaktyki na co dzień w Twoim odżywianiu. Często dotknięcie innych obszarów niż układ trawienny bardzo wspomaga proces leczenia dolegliwości pokarmowych. Dlatego szczególna uwaga poświęcona zostanie fitoterapii dla zdrowia układu pokarmowego oraz fitoterapia odprężenia, uspokojenia i zdrowego snu. Otrzymasz wsparcie w konkretnych dolegliwościach układu pokarmowego:  jelita drażliwego, SIBO, IMO, SIFO, otyłości i nadwadze.

Przekażę Ci również trochę inspirującej wiedzy o holistycznych medycynach naturalnych – ajurwedzie i tradycyjnej medycynie chińskiej. W świecie ajurwedy poznasz m.in.: dosze i agni, koncepcję pięciu żywiołów, dowiesz się czym jest prakriti i vikriti, doskonały rytm dnia. Dzięki medycynie chińskiej odkryjesz także zegar dobowej aktywności narządów oraz koncepcję 5 żywiołów.

Co raz częściej ujawniane są badania naukowe odkrywające, iż problemy zdrowotne ludzi na świecie, mają swoje podłoże w mocno przetworzonej żywności. Jej nadmierne pożywanie prowadzi do wielu chorób, w szczególności cywilizacyjnych i oczywiście układu pokarmowego. Jestem przekonana, iż nieograniczona dostępność tego śmieciowego jedzenia to cena jaką ponosimy za nieprzerwany rozwój cywilizacji.

Obecnie niestety chemii w swojej diecie, nie unikniemy całkowicie – jednak zawsze mamy możliwość wyboru zdrowszej żywności.  Zdrowe pożywienie dostarcza ciału niezbędnych do funkcjonowania składników odżywczych. Dzięki takiemu jedzeniu  przeciwdziałasz powstaniu  dolegliwości i chorób zachowując siłę życiową i dłuższą młodość. 

Moją odpowiedzią na to „zło” cywilizacji jest stworzenie marki Bieszczadzkiego Herbarium przejawia się ona moja miłością i pasją do zdrowej funkcjonalnej.
Odkryj produkty z serca Bieszczadów tutaj

Odbudujesz przyjazną relację z jedzeniem zapraszając naturę do swojej codzienności.

Bieszczadzkie Herbarium w Dzień dobry TVN

Czas poświęcony sobie, to czas poświęcony Twojemu zdrowiu.

Zapisz się na darmową konsultację

It’s time to take care of your health now! All you need to do is just send us a message via the form below.

Błąd: Brak formularza kontaktowego.