Zdrowszy styl życia dla jelit i trawienia

Spojrzenie na dietę, sen, styl życia, myśli i przekonania, emocje i stres to początek drogi, od której zaczyna się przemiana życia ku zdrowiu. Kolejnym krokiem jest wejście na wyższy poziom – głębokiego wypoczynku. Tylko połączenie zdrowego stylu życia z odpowiednim odpoczynkiem daje długofalowe rozwiązania – odzyskanie równowagi we wszystkich płaszczyznach codzienności jednocześnie dbając o ciało, umysł, a nawet duszę ♥

Istnie duże prawdopodobieństwo, że jako kobieta żyjąca we współczesnym świecie czujesz się mocno wyczerpana.
Stres zaczyna paraliżować Twoje ciało ukazując się wewnętrznie i zewnętrznie w postaci dolegliwości układu pokarmowego.
Nie regenerujesz się podczas snu, nie masz czasu dla siebie, nie masz czasu na odpoczynek. Znam to doskonale! 
W takim kole przemęczenia, w którym wydalało mi się, że jest wszystko w „porządku” trwałam kilkanaście lat. Doświadczyłam jednak głębokiego oświecenia i  przebudzenia odbudowując zdrowszyy i wypoczęty styl życia. Uwierz mi jest to możliwe, nawet jeśli wydaje Ci się, że jesteś na największym zakręcie w swoim życiu. Nie ma rzeczy niemożliwych jeśli czegoś bardzo się pragnie i jest się otwartym na zmianę. Nawet dolegliwości czy choroby, które odbierają Ci siły i chęć życia mogą stać się mniejsze, a z czasem zostać wyleczone. Jestem na to żywym przykładem, poznaj mnie bliżej TUTAJ
Wszystkie Twoje aktualne problemy zdrowotne – psychiczne, fizyczne, emocjonalne to sygnały ostrzegawcze, że nadszedł czas aby się zatrzymać i zadbać o siebie i swoje zdrowie holistycznie.

Dlaczego odpoczynek jest tak ważny?

Być może jesteś osobą która świadomie się odżywia, wysypia, pracuje robiąc to, co lubi, ma kochającą rodzinę, uprawia ulubione aktywności. To wszystko dodaje Ci energię, jednak stawiając czoła wyzwaniom codzienności, co jakiś czas czujesz się wyczerpana. Dlaczego tak się dzieje? Dieta, aktywność, praca pasja rodzina są ważne, ale bez zwolnienia tempa w żuciu, czasu dla siebie i wypoczynku nie odzyskasz poczucia głębokiego spokoju i głębokiej regeneracji. Wypoczętej kobiecie jest łatwiej odbudować zdrowsze życie. Łatwiej zadbać o równowagę jelit, trawienia, zrzucić zbędne kilogramy budując nawyki zdrowego odżywiania, łatwiej odzyskać miłość do samej siebie, łatwiej pokonywać ograniczenia, przemieniać trudności w osiągnięciu upragnionych celów.

Pomagam kobietom w oparciu o mojego autorstwa programy przemiany zdrowszego stylu życia, które stanowią proces dochodzenia do równowagi układu trawienia ze szczególną troską o jelita.

Równowaga trawienia oznacza równowagę całego życia! Zatem dbając o jelita zadbasz o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Moje holistyczne działanie ku przywróceniu równowagi trawieniu,
odbudowie zdrowszego życia dobrego trawienia

Psychodietetyka

Doskwierają Ci dolegliwości jelitowe, ciągle się odchudzasz, nie radzisz sobie ze stresem? Zły dzień, negatywne emocje i trudności codzienności rekompensujesz sobie słodyczami i podjadaniem? Holistyczne podejście oparte o psychodietetykę – pracę z ciałem i umysłem -może Ci skutecznie pomóc raz na zawsze rozwiązać te trudności.  

Krok po korku zaczniesz budować zdrowsze nawyki żywieniowe oparte o potrzeby Twojego ciała. Zaczniesz odżywiać świadomie ciało jednocześnie przywracając równowagę jelitom i trawieniu. Tutaj nie ma drogi na skróty i praca jest bardzo wymagająca. W celu przywrócenia równowagi w Twoim życiu musisz przepracować obciążającą Cię przeszłość – to ona zapewne przyczyniła się do tego, iż Twoje trawienie jest  mocno zachwiane, albo nieustannie się odchudzasz.

Pomogę Ci przepracować ograniczenia blokujące Cię od upragnionych celów – wymarzonej sylwetki, świadomego odżywiania i miłości do słodkości, spokojnego i świadomego życia – dla  zdrowszych i szczęśliwych jelit i zdrowszego życia. Zmiana ta będzie oparta na łagodnej zmianie w której będziesz dla siebie dobra, wyrozumiała i pełna miłości i akceptacji.

 

Zaczniesz przywracać równowagę swojemu trawieniu
Zaczniesz przywracać równowagę w swoim życiu

Coaching zdrowia

Koncentrując się na pozytywnym podejściu coachingowym będziesz skutecznie wyznaczać i realizować upragnione cele oraz budować nowe zdrowsze nawyki wspierające Twoje zdrowie.  Każde działanie będzie oparte na metodzie małych kroków oraz na Twoich zasobach psychoenergetycznych. Takie podejście wzmocni jednocześnie Twoją odporność na stres – będziesz bardziej radzić sobie ze stresem, a także trudnymi emocjami.

Mając świadomość, że sukces osiąga się pomimo błędów, koncentrując się na pozytywach zaczniesz dostrzegać więcej szans i możliwości jakie daje Ci codzienność w realizacji upragnionych celów.

Doceniając małe codzienne kroki, budując małe-wielkie nawyki, zmieniając sposób myślenia o samej sobie i mówienia do samej siebie, zaczniesz budować solidne fundamenty świadomego i zdrowszego życia.  

Małymi krokami zbudujesz trwałe małe-wielkie nawyki
To one staną się  fundamentami Twojego zdrowszego styl życia

Joga i relaksacja

Główne źródło powstawania dolegliwości i chorób układu pokarmowego to stres wynikający z biegu życia. Joga i relaksacja to złote środki na równoważenie stresu – cudowne narzędzia naprawcze, które pomogą Ci skutecznie zwolnić  tempo życia. Dzięki nim powrócisz do naturalnej potrzeby jaką jest odpoczynek – świadomy odpoczynek! 

Poznając potrzeby własnego ciała wybierzesz styl jogi, który najbardziej im odpowiada. Każda praktyka jogi skutecznie wycisza pobudzony układ nerwowy, poprawia funkcjonowanie układu hormonalnego, trawiennego. Wspiera regenerację i naprawę komórek, poprawia ogólne samopoczucie. Natomiast relaksacja przeniesie Cię w stan głębokiego rozluźnienia.

Dzięki systematycznej praktyce jogi stworzysz własną oazę, która wyrwie Cię z błędnego koła zmęczenia popychając w kierunku odpoczynku aby żyć pełną życia!

Praca z ciałem w formie dynamicznych praktyk jak Vinyasa doda Ci siły w codziennym funkcjonowaniu. Praktyki bardziej spokojne jak Yin joga czy powięziowa zregenerują przemęczone ciało. Pomogą zrobić porządek w ciele i głowie – w łagodniejszym przepracowaniu tego, co trudniejsze.

Świadoma praktyka jogi wspiera holistycznie odbudowę zdrowszego i wypoczętego życia. Moim zdaniem z czasem staje się jego najważniejszym fundamentem. 

Zatrzymasz się w biegu codzienności, poznając potrzeby swojego ciała
Z czasem nauczysz się świadomie żyć i odpoczywać

Odpoczynek jest zawsze pierwszym krokiem do dobrostanu. Ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia i snu, a dla kobiet jest szansą na odnowienie kontaktu z głębokimi pragnieniami, regulację naturalnych cykli oraz pozbycie się fizycznego wyczerpania ♥

Naturalna profilaktyka

Pokażę Ci jak żyć w zgodzie z naturą i jej 4 porami roku wzmacniając codzienną harmonię ciała i umysłu. Pomogę Cię odbudować zdrową relację z jedzeniem i dokonywać zdrowszych wyborów żywieniowych zapraszając naturę do swojej codzienności. Dowiesz się czym jest żywność organiczna i funkcjonalna, jak jeść zgodnie z naturalnym rytmem dnia, porami roku i zegarem dobowej aktywności narządów. Zainspiruję Cię jak w prosty sposób możesz tworzyć Domową Apteczkę Zdrowia wykorzystując łatwo dostępne surowce roślinne. Poznasz  zdrowe zmienniki słodyczy, których spożywanie stanie się Twoją przyjemnością. Stworzenie wspierającej przestrzeni, samodzielne przygotowywanie posiłków, przetwarzanie żywności, własne zdrowe słodycze, rytuał słodkiej chwili relaksu wzmocnią Twoją zdrową relację z jedzeniem.

Otrzymasz od mnie bazę wiedzy nt. ziołowej profilaktyki na co dzień w Twoim odżywianiu. Często dotknięcie innych obszarów niż układ trawienny bardzo wspomaga proces leczenia dolegliwości pokarmowych. Dlatego szczególna uwaga poświęcona zostanie fitoterapii dla zdrowia układu pokarmowego oraz fitoterapia odprężenia, uspokojenia i zdrowego snu. Otrzymasz wsparcie w konkretnych dolegliwościach układu pokarmowego:  jelita drażliwego, SIBO, IMO, SIFO, otyłości i nadwadze.

Przekażę Ci również trochę inspirującej wiedzy o holistycznych medycynach naturalnych – ajurwedzie i tradycyjnej medycynie chińskiej. W świecie ajurwedy poznasz m.in.: dosze i agni, koncepcję pięciu żywiołów, dowiesz się czym jest prakriti i vikriti, doskonały rytm dnia. Dzięki medycynie chińskiej odkryjesz także zegar dobowej aktywności narządów oraz koncepcję 5 żywiołów.

Co raz częściej ujawniane są badania naukowe odkrywające, iż problemy zdrowotne ludzi na świecie, mają swoje podłoże w mocno przetworzonej żywności. Jej nadmierne pożywanie prowadzi do wielu chorób, w szczególności cywilizacyjnych i oczywiście układu pokarmowego. Jestem przekonana, iż nieograniczona dostępność tego śmieciowego jedzenia to cena jaką ponosimy za nieprzerwany rozwój cywilizacji.

Obecnie niestety chemii w swojej diecie, nie unikniemy całkowicie – jednak zawsze mamy możliwość wyboru zdrowszej żywności.  Zdrowe pożywienie dostarcza ciału niezbędnych do funkcjonowania składników odżywczych. Dzięki takiemu jedzeniu  przeciwdziałasz powstaniu  dolegliwości i chorób zachowując siłę życiową i dłuższą młodość. 

Moją odpowiedzią na to „zło” cywilizacji jest stworzenie marki Bieszczadzkiego Herbarium przejawia się ona moja miłością i pasją do zdrowej funkcjonalnej.
Odkryj produkty z serca Bieszczadów tutaj

Odbudujesz przyjazną relację z jedzeniem w zgodzie z naturą
Odzyskasz miłość do zdrowych słodyczy

Bieszczadzkie Herbarium w Dzień Dobry TVN

Czas poświęcony sobie, to czas poświęcony Twojemu zdrowiu.

Zapisz się na darmową konsultację

It’s time to take care of your health now! All you need to do is just send us a message via the form below.

Błąd: Brak formularza kontaktowego.