n
n
n

Jak trawisz własne życie?

W dzisiejszych czasach nowoczesny styl życia oznacza zabieganie… brak czasu dla siebie, ciągły stres, większą ilość toksyn z otoczenia i pożywienia, mniejszą ilość snu, dietę pełną mocno przetworzonej żywności, brak odpoczynku. To zagubienie najczęściej w łatwy sposób może prowadzić do doświadczania dolegliwości układu pokarmowego. System trawienny jako pierwszy za taki styl życia popada w stan nierównowagi.

Trawienie to cudowny sposób odżywiania ciała!

Tak naprawdę ma swój początek w Twoim mózgu, gdy myślisz o jedzeniu, widzisz lub czujesz jego zapach. Wówczas mózg wysyła sygnał do układu trawiennego powodując wydzielanie śliny, skurcze żołądka i wytwarzanie enzymów przez trzustkę. Ciało przygotowane jest na trawienie…

A Ty gdzie się gubisz i jak się możesz odnaleźć?

Jeśli podczas trawienia koncentrujesz się na negatywnych myślach, które sprawią, ze czujesz się źle i na jedzeniu, które Ci szkodzi – wówczas karmisz się po prostu nieszczęściem.

Czego lub kogo nie możesz strawić? Od czego robi Ci się niedobrze?

Głębiej… jeśli boisz się własnego życia, czujesz niepokój, to wzmacniasz negatywne myślenie wspierając swoje destrukcyjne przekonania: o samej sobie, podejściu do jedzenia, świecie.

Natomiast jeśli ufasz życiu, kochasz i akceptujesz własne ciało, podejmujesz decyzje pełne miłości, myśląc dobrze o sobie i odżywiając ciało pełnowartościowymi produktami to życie Cię wspiera! Wówczas Twoje zdrowie jest stabilne, a Twoja sylwetka jest wymarzona -naturalnie szczupła.

Jesteś warta tego, aby nasycać się miłością, karmić swój umysł dobrymi myślami i przekonaniami, a ciało odżywczymi posiłkami. Masz prawo być zdrowia i masz zezwolenie do odpoczynku!

Najważniejsze dla Twojego trawienia jest to, że im świadome i pełne miłości wybory dokonujesz, tym zdrowsza będziesz! Oprócz genów kluczowym czynnikiem wpływającym na Twoje dolegliwości trawienne jest Twój styl życia.

Zmiana stylu życia może pomóc Twojemu trawieniu!

Dolegliwość, choroba to nie katastrofa, wręcz przeciwnie zaproszenie abyś pokochała siebie na nowo, nauczyła się słuchać potrzeb swojego ciała i swojego umysłu. To właśnie te potrzeby odzwierciedlają się w dotykających Cię dolegliwościach. Trawienne choroby autoimmunologiczne powodują, że nasze ciało przestaje siebie poznawać atakując siebie samego. Nagminna  ich przyczyna to nieprzepracowane głęboko zakorzenionych i zawieszonych w Twoim ciele emocji przeszłości oraz wspieranie ich poprzez nieradzenie sobie z nimi w teraźniejszości.

Gdy rozpoczniesz pracę z ciałem i umysłem podejmując świadomą decyzję zmianie swojego stylu życia Twoje szanse na uzdrowienie rosną ze zdwojoną siłą. Tutaj nie warto robić wszystkiego na raz, wręcz przeciwnie wystarczy, że na początku zaczniesz poznać sobie i swoje najgłębsze potrzeby i pragnienia.  Zaczniesz robić pierwsze korki ku własnej samoświadomości i od razu od razu poczujesz się bezpieczna.

Natomiast kiedy ciało poczuje się bezpiecznie to rozpoczniesz cudowny proces samouzdrawiania, a Twój świat będzie Cię wspierał. Zdrowe ciało i silniejszy umysł stworzą granicę między pracą, a Twoim życiem prywatnym – zadbają o Twoją równowagę! Tym samym zatrzymasz raz na zawsze koło codziennego zabiegania.

Zatem moja droga dotykające Cię dolegliwości układu pokarmowego to dobra okazja, aby swoje słowa przemieniać w czyny. Zamiana jest jednym z najlepszych nauczycieli.

Dobre trawienie zaczyna się od tego, jak trawisz własne życie!

W jakich dolegliwościach trawiennych mogę Ci pomóc?

Zobacz

Zaburzenia odżywiania 

Odchudzanie

Nadwaga, otyłość 

Jelita

Zespół  jelita drażliwego

SIBO, IMO, SIFO

My clients – people are diverse,
but one thing unites all: an active position in life.

Contact me!

It’s time to take care of your health now! All you need to do is just send us a message via the form below.

Błąd: Brak formularza kontaktowego.